Suvirinimas plazma

Robotizuota suvirinimo plazma sistema
Robotizuota suvirinimo plazma sistema

PAW – Plasma arc welding. Suvirinimas plazma yra tarpinis variantas tarp suvirinimo TIG ir lazerinio suvirinimo.

Daugiau koncentruotas negu TIG kryptinis elektros lankas, smarkiai susiaurinamas atvėsinto dujų antgalio – purkštuko, per kurį nukreipiamas plazmos dujų srautas link virinamo ruošinio.
Lankas siauresnis ir labiau koncentruotas, todėl šis suvirinimo būdas nėra toks jautrus, kaip TIG ( padidėjusiam atstumui tarp antgalio ir ruošinio ).Gaunama siūlė yra plonesnė, nes kaitinamas plotas yra mažesnis, todėl gaunama mažesnė gaminio deformacija dėl temperatūros. Virinimo greitis gali būti maždaug 20-25 % didesnis nei TIG. Kadangi iš suvirinimo antgalio nėra išsikišusio elektrodo (kaip TIG), nėra labai paprasta suprojektuoti ir suprogramuoti virinimo trajektoriją, nes nėra orientyro pagal ką tai galima būtų padaryti.
Tokiu atveju yra dvi galimybės išspręsti šias problemas:

  • papildomai sumontuoti optinę automatinę suvirinimo siūlės sekimo sistemą, kurios kaina dažnai pranoksta pačios robotinės suvirinimo sistemos kainą ir ji turi trūkumų;
  • perreguliuojant elektrodo darbinę poziciją, iškišant elektrodą iš antgalio, pavyzdžiui apie 2 mm, ir tuomet elektrodo galas tampa orientyru trajektorijos programavimui . Atlikus trajektorijos derinimo, kalibravimo, programavimo darbus, elektrodas turi būti sureguliuojamas į darbinę poziciją ir tik tada galima aktyvuoti pilotinį lanką ir virinti.

Jei virinamas nerūdijantis plienas, kaip plazminės dujos dažniausiai naudojamas argonas ar argono – vandenilio mišinys. Virinant spalvotus metalus, dažniausiai naudojami argono, argono – helio mišiniai.

Jeigu Jus domina ši suvirinimo sistema kreipkitės:

almis@tmt.ltliudas.pranevicius@tmt.lt

Robotizuota suvirinimo plazma sistema
Robotizuota suvirinimo plazma sistema